14 Aralık 2015 Pazartesi

KOLA KISIRLIĞA NEDEN OLUYOR MU?

Kola kısırlığa mı neden oluyor?


Danimarka’da Kopenhag Üniversitesinden Dr Tina Kold’un liderliğindeki araştırmanın
sonuçlarına göre günde 1 litreden fazla kola açmak spermlere zarar veriyor. Ortalama olarak aşırı kolan erkeklerin sperm sayısı içmeyenlere göre %30 daha az. Her ne kadar ölçülen sperm sayılarının çoğunluğu Dünya Sağlık Örgütü’nün normal olarak kabul ettiği değerler olsa da; daha az sperm sayısı daha yüksek kısırlık olasılığı demek.

SAĞLIKSIZ BESLENMENİN ETKİSİ


Kola ile spermler arasındaki bu bağlantı kafein ile de ilgili değil çünkü kahve aynı etkiye yol açmıyor yani problem diğer malzemelerde veya sağlıksız bir yaşam sürmede…
2500 genç erkek ile yapılan çalışmada kola içmeyenlerin sperm kalitesinin daha iyi olduğu (1 mm menide 50 milyon sperm) ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürme eğilimlerinin fazla olduğu görülmüş. Diğer taraftan bunların içinde günde 1 litreden fazla kola için 93 erkeğin 1 mm menisinde 25 milyon sperm sayılmış. Bu kişiler ayrıca daha çok fast-food tüketiyor.

Sıkıntının kola mı, sağlıksız beslenme mi yoksa ikisi birden mi olduğu henüz netleşmemiş durumda. Nitekim araştırmaya katılamayan Dr. Fabio Pasqualotto kolanın tek başına önemli bir faktör olmadığını belirtiyor.

0 yorum:

Sample Text

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. danışınız.

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Random Posts

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blog Archive

Find Us On Facebook

News

Design

Pages

Recent Posts

Popular Posts

Definition List

Bumerang - Yazarkafe