3 Temmuz 2015 Cuma

SİVRİSİNEKLERDEN DOĞAL YAĞLARLA KORUNUN

Yaz aylarında sinek ve diğer uçan canlılardan korunmak için fişe sprey takanlardan
biri misiniz? Sağlığınızı düşünüyorsanız, çocuğunuz varsa bunu bir kez daha düşünün diyor Bitki Uzmanı Erkan Şamcı.
Şamcı sinek ve sivrisineklerden korunmak için ilaçlara çok karşı. “Çünkü onların doğaya, insana verdiği zarar büyük” diyor.  Sunduğu doğal alternatifse herkesin uygulayabileceği cinsten.
İlaç yerine
Yatmadan önce vücudunuza okaliptüs ya da nane yağını sürebilirsiniz. Bunu yapmak istemiyorsanız, bir tasın içine bu yağlardan damlatıp canlıların odaya girmesini engelleyebilirsiniz. Sarımsak yemek de etkili. Sarımsak yemiş ya da yanına koymuş birine sinekler yaklaşmıyor. Bulunduğunuz odada defne yaprağı yakmak da sineklerin mekânı terk etmelerine yetiyor. Tabii tüm bunlardan önce pencerelerde sineklikler bulunması, açıkta şekerli gıdaların, yemek artıklarının bırakılmaması, evin temiz tutulması çok önemli.
sozcu.com.tr/kadin

0 yorum:

Sample Text

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. danışınız.

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Random Posts

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blog Archive

Find Us On Facebook

News

Design

Pages

Recent Posts

Popular Posts

Definition List

Bumerang - Yazarkafe