21 Nisan 2015 Salı

Topuk Dikeni ve Bitkisel çözüm   Kireçlenme topuk kemiğinin kısmında bir topuk dikeni oluşur. Ayak tendonlarının bağlı olduğu topuk kemiği
çevresinde kalsiyumun çiviye benzer şekilde büyümesi olayına Topuk dikeni denir. Risk faktörleri çıplak ayakla sert yüzeylerde yürüme, koşu, kötü bir ayakkabı, sıkı baldır kasları, obezite, yaş gibi.

   Topuk dikeninde genellikle herhangi bir belirti olmaz Ancak, bazen, özellikle yürüyüş ya da koşu yaparken topuk ağrısı veya ağrıya neden olabilir.
Topuk Dikeni kolaylıkla tedavi edilebilir. Aynı zamanda, ağrı hafifletmek için doğal tedaviler kullanabilirsiniz.


İşte topuk dikeni için en iyi Ev tedavisi

Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi yağı da topuk dikeni tedavisi için çözümdür.. Doğal nemlendirici olarak yumuşatmaya yardımcı olur ve ağrıyı hafifletir.

Sıcak Hindistan cevizi yağı ile etkilenen bölgeyi masaj yapın. Ağrı ve iltihaplanma iyi geleceğinden birkaç saat bekletin. Ağrıyı önlemek için yatmadan önce her gün Hindistan cevizi yağı ile masaj yapın.

Yonca: Topuk dikeni için bir başka popüler alternatif tedavi yonca olduğunu biliyormuydunuz? Bu bitki, sağlıklı kemik oluşumu için gerekli olan selenyum ve kalsiyum gibi birçok mineral içerir. Ayrıca, ağrı ve enflamasyonu hafifletmeye yardımcı olabilir.

½ 1 çay kaşığı yonca tohumunu bir su bardağı kaynar suya ilave edip, kapağını kapatın. 20-30 dakika demlendirin. Sonra biraz bal ekleyin. Ağrı ve inflamasyon iyleşinceye kadar günde 3 veya 4 kez çaydan için.

0 yorum:

Sample Text

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. danışınız.

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Random Posts

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blog Archive

Find Us On Facebook

News

Design

Pages

Recent Posts

Popular Posts

Definition List

Bumerang - Yazarkafe