20 Aralık 2014 Cumartesi

Sivilce İzlerini Geçirmek İçin Doğal YöntemlerLimon: Limon suyu doğal bir ağartıcıdır ve içerdiği C vitamini ile kolajen üretimini destekler. Limonu, suyunu sıktıktan sonra sivilce izi üzerine bir parça pamuk yardımıyla sürebilirsiniz. Ancak bu yöntemin hemen sonuç vermesini beklemeyin ve sivilce izinin görünümü azalana kadar günde 2-3 kez uygulayın. Hassas bir cildiniz varsa olası tahrişi önlemek için limon suyunu yarı yarıya suyla inceltebilirsiniz.

Bal: Bal sivilce tedavisinde oldukça etkilidir ve sivilce izlerine karşı da kullanılabilir. Sivilce izi için balı bir kaç farklı yöntemle kullanabilirsiniz. Bunlardan uygulaması en basit olanı balı sivilce izine sürüp 1 gece bekletmektir. Sabah kalkınca yüzünüzü bol ılık suyla yıkabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise 2 yemek kaşığı balı çeyrek kase yulaf ezmesiyle karıştırıp sivilce izlerinin üzerine sürmek. Karışımı 15-20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Son olarak 1 çay kaşığı toz tarçını 1 yemek kaşığı balla karıştırıp sorunlu bölgeye sürüp 1 saat kadar bekletin. Seçtiğiniz bal maskesini izler hafifleyinceye kadar her gün tekrar edin.
Aloe Vera: Cildi yumuşatıcı etkisi bulunan aloe vera aynı zamanda tahrip olan dokuları iyileştirme özelliğine de sahip bir bitki. Bulabilirseniz organik aloe vera almanız daha iyi ama market veya kozmetik mağazalarında satılan aloe vera jelleri de işinizi görecektir. Aloe vera jelini sivilce izi geçene kadar sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanın.
Zeytinyağı: Antioksidanlar ve cilt için önemli A, D, E, C, B1 ve B2 vitaminleri bakımından zengin olan zeytinyağı sivilce izlerini hafifletmek ve cildi yumuşatarak tahrişi azaltmak için kullanılabilir. Zeytinyağını izlerin üzerine pamukla sürerek cildin yağı emmesini bekledikten sonra fazla yağı nemli ve temiz bir bezle alabilirsiniz.
Patates: Çiğ patatesi yuvarlak dilimler halinde kesin. Bir dilimi dairesel hareketlerle patates suyunu iyice bırakıncaya kadar izlerin bulunduğu bölgeye sürün. Ardından taze bir dilim alıp uygulamayı tekrarlayın. Bunu toplamda 20-30 dakika kadar yapmanız yeterli. Cilt yüzeyinde kalan patates suyu kuruyuncaya kadar bekleyin ve daha sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayıp nemlendirici sürün. Patatesin izler üzerindeki etkisini görmek için bunu haftada 3-4 kez ve en az 3-4 hafta boyunca uygulamalısınız.
Domates: Domates aynı limon gibi doğal bir ağartıcıdır. Bir adet domatesin kabuğunu soyduktan sonra küçük parçalara bölerek kaşığın tersiyle iyice ezin. Daha sonra domatesi suyuyla birlikte tüm yüzünüze sürüp 20 dakika kadar bekletin. Çiğ domates maskesini 1-2 hafta boyunca günde 1 kez tekrar edin.
Sivilce izleri için önerilen bu doğal yöntemler etkili çözüm sunarak izlerin hafiflemesini veya tamamen geçmesini sağlayabilir. Ancak bu maskelerin her cilt tipi ve herkes için uygun olmadığını unutmayın. Hangi yöntemin sizin için daha uygun olduğunu ancak deneme yanılma yöntemiyle belirleyebilirsiniz. Sabırlı olun ve seçtiğiniz yöntemin sonuçlarını görmek için en az 2 hafta deneyin.
Sivilce izleriniz doğal yöntemler ile geçmiyorsa çaresiz değilsiniz çünkü izlerin tedavisi için başka seçenekleriniz de mevcut. Örneğin lazerle sivilce izi tedavisi oldukça yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Lazerle cildin üst katmanında bulunan sivilce izi temizlenirken aynı zamanda kolajen üretimi de tetiklenerek cildin daha pürüzsüz olması sağlanabiliyor. Ancak lazerle tedavi yöntemi her ciltte kullanılamadığı için önce bir dermatoloğa danışmanızı öneririm.

0 yorum:

Sample Text

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. danışınız.

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Random Posts

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blog Archive

Find Us On Facebook

News

Design

Pages

Recent Posts

Popular Posts

Definition List

Bumerang - Yazarkafe