6 Kasım 2014 Perşembe

Bölgesel İncelmede Soğuk Lazer Dönemi

Yapılan egzersiz, diyet ve kilo vermeye rağmen vücudun belli bölgelerinde bazı yağ kitleleri çok inatçı davranır ve istenen vücut şeklini bir türlü elde edemeyiz. Örneğin bel bölgesi, alt karın, basenler, diz çevresi, kollar, çene altı yağları diğer bölgelere göre daha dirençli alanlardır. Bugüne kadar bölgesel yağların yok edilmesinde kullanılan teknikleri;
 •          Liposuction
 •          Lazer lipoliz
 •          Soğuk lipoliz
 •          Lipoliz enjeksiyonları
 •          Yüksek yoğunluklu ultrasonik uygulamalar olarak sıralayabilirim.
Yukarıda sayılan bütün teknikler yağ dokusunun tahrip edilerek yok edilmesini hedefler. Yani dokuların tahrip edilmesi artık dokunun eski yapısından farklı bir hale dönmesi anlamı taşır. Yağ dokusunun tahribine dayanan bu uygulamalarda açığa çıkan yağlar karaciğerde parçalanarak yok edilmek zorundadır.
Liposuction ve lazer lipoliz de ise alınan yağ dokusunun yeniden oluşmadığı görüşü de artık çok geçerli değil. Yağ dokuda varlığı kanıtlanan kök hücrelerin tekrardan yağ hücreleri üretebildiği gösterildi.
Bu durumda bölgesel yağlanmanın dokuda hasara neden olmadan, karaciğer ve diğer dokuları yormadan etkili ve tekrarlanabilir bir mekanizma olması gerekir.
Soğuk lazer tekniği bu talebi karşılayacak bir teknoloji olarak görünüyor. South-Wales Üniversitesi Fotobiyoloji bölümü araştırmacılarının geliştirdiği bir teknoloji olan soğuk lazer ile yağ dokusu inceltme tekniği yağ dokusunu oluşturan hücreleri tahrip etmeden doğal metabolizmasını lazer ışınları ile arttırarak hücrelerin yağ içeriğinin salgılamasını ve açığa çıkan yağların direkt olarak böbrekler yoluyla atılmasını sağlayan bir teknoloji geliştirdiler. Bu teknolojiye 3LT ( Low Level Laser Treatment) veya soğuk lazer teknolojisi adı verilmektedir.
Lazer ışınlarının deri altı yağ dokusunda etkisinin başlaması için 40-50 fotonun yani, çok az miktarda ışının yeterli olduğu yapılan araştırmalarda gösterilmiş. Yağ hücrelerinin on dakikalık soğuk lazer uygulamasına yanıt olarak yağlarını erittiği buna bağlı olarak uygulama alanında anlamlı incelmenin elde edildiği gösterilmiş. 
Soğuk lazer uygulamalarının lenfatik drenaj ve radyofrekans gibi uygulamalarla kombine olarak uygulanması halinde bölgesel incelme yanında derinin sıkılaşması sağlandığı gibi selülit gibi kozmetik sorunların da bertaraf edildiği gösterilmiş.
Yani artık bölgesel incelme ve selülit sorununda soğuk lazer (3LT) döneminin başladığını söyleyebiliriz.
Soğuk lazer uygulamasının başlıca avantajları;
 •          Dokuda tahribata yol açmaması
 •          Girişimsel bir işlem olmaması
 •          Ağrısız bir uygulama olması
 •          Günlük hayatı etkilememesi
 •          İç organları etkilememesi
 •          Bölgesel incelme yanında selülit gibi sorunları da azaltmada yardımcı olması sayılabilir.
Soğuk lazer tedavisi veya diğer bölgesel incelme teknikleri doğal olarak diyet veya egzersizin alternatifi değildir. İdeal vücut şeklinizi elde etmede diyet ve egzersize yardımcı bir yöntem olduğunu söyleyebilirim.

0 yorum:

Sample Text

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. danışınız.

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Random Posts

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blog Archive

Find Us On Facebook

News

Design

Pages

Recent Posts

Popular Posts

Definition List

Bumerang - Yazarkafe