4 Ekim 2012 Perşembe

ESİLA CİNNEMALI VE BARUT AĞAÇLI ZAYIFLAMA ÇAY


DOKUZU BİRARADA ZAYIFLAMA ÇAYI
Cinnema ( Gymnema – Gurmar Otu ) : Hindistanda yetişen bir şarmaşık türüdür. Şeker tadının alınmasını engelleme, ince bağırsaktan şeker emilimini önleme yolu ile etki eder. Ancak zayıflama etkisini diğer bitkiler ile kombine kullanılırsa gösterir. Diyabet hastalarının doktora danışmadan kullanmaması gerekir. Çünkü kan şekerini düşürür ve diyabet ilaçlarının etkisini arttırır.
Sinirli ot : Bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır.
Bilye kekik : Kan dolaşımını hızlandırmak sureti ile zayıflatır. Gebeler ve tiroid hastalığı olanlara önerilmez.
Çoban çökerten : Kas gücü artışına neden olur. Kas gücü artınca yağ yakımı meydana gelir. Gebe ve çocuklara ve kuvvetli tansiyon düşürücü özelliği nedeni ile düşük tansiyonu olan kişilere önerilmez.
Barut ağacı kabuğu : Seyrek rastlanan bir bitkidir. Müshil etkisi ile zayıflatır.
Mate yaprağı . Paraguay çayı adı ile de bilinir. Yağ emilimini önleyici, yağ yakıcı ve iştah kesici etkileri ile zayıflatır. Uyarıcı özelliği vardır. Uykusuzluğa neden olabilir. Başka uyarıcı maddeler ile birlikte alınırsa yüksek tansiyon ve çarpıntıya, ciddi yan etkilere neden olur.
Yeşil çay :Metabolizmayı hızlandırma yolu ile zayıflatır. İçeriğindeki yüksek kafein oranı nedeni ile kronik hastalığı olanlar ( örneğin : kalp , böbrek , tansiyon, tiroid, kanama ve pıhtılaşma bozuklukları, psikolojik rahatsızlığı olanlar vb. ) doktoruna danışmadan kullanmamalıdır. Gebe, emziren anne ve çocuklara önerilmez. Allerjiye neden olabilir. Tansiyonu yükseltebilir.
Biberiye : Toksinleri temizleyici, yağ yakıcı ve hazmı kolaylaştırıcı etkileri ile zayıflatır. Tansiyonu yükseltir. Tansiyon hastalarına önerilmez. Allerjiye neden olabilir. Fazla miktarda alınır ise zehirlenmeye yol açar. Hamilerelere önerilmez düşük yapıcı etken madde içerir.
Funda : Besinlerin bağırsaktan emilimini geciktirme sureti ile metabolizmayı hızlandırır. Tokluk hissi sağlar. Bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır.

0 yorum:

Sample Text

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. danışınız.

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Random Posts

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blog Archive

Find Us On Facebook

News

Design

Pages

Recent Posts

Popular Posts

Definition List

Bumerang - Yazarkafe