24 Şubat 2012 Cuma

Zencefil nasıl kullanılmalı?Zencefilin faydaları saymakla bitmez. Zencefil özellikle sindirim sistemi sağlığı için mükemmel bir doğal destektir.

Zencefilde, “zingibain” adı verilen bir madde bulunur. zingibain maddesi Papaya’da bulunan “papain” isimli sindirici enzim ile neredeyse aynı işi görür. Zencefilin hazmı kolaylaştırması, içindeki zingibain molekülü ile yakından ilgilidir.


Zingibain’in iltihabi süreçleri yatıştırdığı özellikle romatizmal problemi olanlarda nerdeyse anti-romatizmal ilaç gibi çalıştığı bilinmekte. Zencefilin güçlü bir antioksidan olduğu da kanıtlandı. Ayrıca kötü kolesterol seviyelerini azalttığı, kötü kolesterolün oksidasyonunu yavaşlattığı, damar duvarındaki iltihabi süreçleri yavaşlattığı anlaşılmıştır.

Zencefilin kan basıncını düşürebileceği, kanı inceltebileceği de belirtiliyor. Kısacası zencefil aynı zamanda “damar dostu” bir baharat.

Ama yine de usulüne uygun kullanmak ve mümkünse doğal biçimiyle faydalanmak gerekir. Taze zencefil kurusundan daha faydalıdır. Zencefil özlerinden hap olarak faydalanmak da mümkün, tazesini bulamıyorsanız bu zencefil özü tabletlerinden de yararlanabilirsiniz.


0 yorum:

Sample Text

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. danışınız.

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Random Posts

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blog Archive

Find Us On Facebook

News

Design

Pages

Recent Posts

Popular Posts

Definition List

Bumerang - Yazarkafe