7 Şubat 2012 Salı

Saçların Ağarmasını Geciktiren Şifalı BitkilerSaçların Ağarmasını Geciktiren Şifalı Bitkiler:Gül, Badem yağı, Yeşil ceviz kabuğu, Çay, Kına ağacı
Hazırlanış Şekli:
* Gül yaprakları yıkandıktan sonra güneş altında temiz bir zemine serilerek kurutulur. Kurutulan yaprakların ya­kılmasından elde edilen küle, lapa kıvamına gelinceye kadar badem yağı ilave edilerek yoğrulur. Saçlar hazır­lanan gül lapası ile haftada bir ovularak yıkanır.
* Yeşil ceviz kabukları, çaylı suda yarım saat süreyle kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya, badem yağı ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan bu karışımla saçlar gün aşırı yıkanır.
* Kına yaprakları kurutulduktan sonra un haline geti­rilir. Hazırlanan kına unu, on beş dakika süreyle suda kay­natılır ve ince bir tülbentte süzülür. Elde edilen posadan
yatmadan önce saçlara sürülür.

0 yorum:

Sample Text

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. danışınız.

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Random Posts

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blog Archive

Find Us On Facebook

News

Design

Pages

Recent Posts

Popular Posts

Definition List

Bumerang - Yazarkafe