24 Şubat 2012 Cuma

Saçkıran için doğal karışımMalzemeler :

- 1 Adet Soğan
- 1 Adet Yeşil Soğan
- 1 Avuç Kasnı Otu
- 1 Avuç Kara Pelin (Zivan Çiçeği )
- Yeteri kadar Meneviş Yağı

- 1 Avuç Yeşil Ceviz Kabuğu

- 1 Adet Yumurta
Hazırlama ve Kullanım :

1. Zivan çiçeğini kasnı otuyla beraber sıcak suda 10 dakika kaynatın. Süzerek elde edeceğiniz suya yumurta sarısını ilave ederek şampuan kıvamına geline kadar meneviş yağı ile birlikte çırpın. Hazırladığınız bu şampuanla sık sık saç banyosu yapın.

2. Rahatsızlık süresince saçlarınızı meneviş yağı ile ovarak yıkayın. Saçlarınızı soğanlı su ile duruladıktan sonra, çırpılmış yumurta akını saçkıran olan bölgeye sürün.

3. Rendelediğiniz yeşil ceviz kabuklarını, kıyılmış yeşil soğan ile birlikte 20 dakika süre ile suda kaynatın. Süzerek elde edeceğiniz suya, şampuan kıvamına gelinceye kadar yumurta akı ilave ederek meneviş yağı ile çırpın. Hazırladığınız şampuanla sabah-akşam saç banyosu yapın.


0 yorum:

Sample Text

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. danışınız.

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Random Posts

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blog Archive

Find Us On Facebook

News

Design

Pages

Recent Posts

Popular Posts

Definition List

Bumerang - Yazarkafe