8 Temmuz 2010 Perşembe

Kötü kokan nefesin çaresi C vitamini

Kötü kokan nefesin çaresi C vitamini

KRAMPLAR: Magnezyum sinirlerin kaslara mesaj iletimini kolaylaştırıyor. Magnezyum eksikliği halinde ise kaslarda kramplar baş gösterebiliyor. Magnezyum kepek, tam tahıllı gıdalar, mantar ve fındıkta bulunuyor.
KAN OTURAN GÖZLER: Çözümü B vitamini. B vitamini, göz çukuru sıvısını dengeliyor. Buğday, balık ve ette (özellikle ciğer) bulunuyor.
İDRAR YOLU ENFEKSİYONLARI: C vitamini bu sorunu çözüyor. Kırmızı kabak ve domates gibi kırmızı renkli sebzelerden, brokoliden ve turunçgillerden C vitamini almak mümkün.
BUZ KESEN EL VE AYAKLAR: Selenyum eksikliği söz konusu olabilir. Tiroid fonksiyonlarını kontrol eden selenyum fındıkta, kabuklu deniz canlılarında ve mercimekte var.
ŞİDDETLİ ÂDET DÖNEMLERİ: K vitamini, kanın pıhtılaşmasını kolaylaştırıyor. Suda çözünebilen K vitami, pek çok sebzede eser miktarda bulunuyor. Ayrıca tam tahıllı gevreklerden, etten ve sebze yağlarından da almak mümkün.
MORLUKLAR: Teniniz normalden hızlı ya da nedensiz yere morarıyorsa ve geç iyileşiyorsa, C vitamini eksikliği olabilir.
KURU CİLT: Çaresi A vitamini. Yağlı balık, yumurta, süt ürünleri, kırmızı ve turuncu meyve ve sebzelerden elde edilebilir.
KÖTÜ KOKAN NEFES: C vitamini. Vücudun fazla toksinleri atmasına yardımcı olarak nefes kokusunu azaltır.
STRES: Beynin vücudun kimyasal reaksiyonlarını hızlandıracak enzimleri üretmek için B vitaminine ihtiyacı var.
UYUŞUKLUK: Demir almak gerekebilir. Kırmızı et, kurutulmuş meyveler ve yumurta en iyi kaynak.

0 yorum:

Sample Text

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. danışınız.

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Random Posts

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blog Archive

Find Us On Facebook

News

Design

Pages

Recent Posts

Popular Posts

Definition List

Bumerang - Yazarkafe