12 Haziran 2010 Cumartesi

Kilo vermek için yeni bir diyet seçeneği


Yararları saymakla bitmeyen greyfurt ;

Her şeyden önce soğuk algınlığına iyi geliyor , sindirimi uyarıyor , diş etlerinin kanamasını azaltıyor , kılcal damarlardaki kan dolaşımını hızlandırıyor , mide ve pankreas kanserlerine yakalanma riskini azaltıyor , tansiyonu dengeliyor , idrar sökücü özelliği var ; yağlı yemeklerin ardından içilen greyfurt suyu yediklerinizin ağırlığını gideriyor . Bir greyfurtta yaklaşık 80-90 mg C vitamini var , dolayısıyla kilo vermek isteyenler için de iyi bir diyet seçeneği .

Diyet listesine günde yarım greyfurt eklenen kişilerin metabolizması hızlı çalışıyor . Ayrıca , kan şekeri hormonu ile yağ metabolizmasına etki ediyor , insülini düşürüyor , diabet riskinden koruyor . Doktorlar ise ciddi yan etkilere neden olduğu için greyfurt ile kesinlikle ilaç alınmaması gerektiğini vurguluyor . İlaçla greyfurt içimi bazı enzimlerin bağırsaklar tarafından emilimini engellediği için kan basma yükseliyor ve zararlı toksinler yan etkilere neden olabiliyor . Greyfurt dışında diğer narenciyelerin böyle bir etkisi ise bulunmuyor .
bitkisel haber


0 yorum:

Sample Text

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. danışınız.

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Random Posts

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blog Archive

Find Us On Facebook

News

Design

Pages

Recent Posts

Popular Posts

Definition List

Bumerang - Yazarkafe