21 Haziran 2010 Pazartesi

Kanserle savaşın ilacı aslan pençesi


Kanserle hiç tanışmamak ya da ondan kurtulmak, doğal yollarla mümkün. Bitkilerin kansere karşı önleyici ve koruyucu etkileri var. Aslanpençesi de pek çok kanser türüne meydan okuyor. Brokoli, havuç ve brüksel lahanasını da küçümsemeyin

Bitkisel Sağlık Rehberi kitabıyla kanserden korunmanın ipuçlarını veren Prof. Dr. Adnan Saraçoğlu, Anadolu'nun birçok yöresinde yetişen aslanpençesinin meme, prostat, rahim ve lenf bezi kanserlerinde hem önleyici hem de kanser şikayetlerini azaltıcı etkileri olduğunu açıkladı. Prof. Dr. Saraçoğlu, bitkilerle ilgili merak edilen soruları yanıtladı:

* Aslanpençesinin koruyuculuğu ne kadar?
Tıpta, özellikle meme veya prostat kanserlerine yakalanma riski taşıyan gruplar vardır. Bu gruba girenler için aslanpençesi kürü, bitkisel olarak en ideal çözümdür. Almanya Bonn Üniversitesi İnsan Genetiği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Peter Propping, 19 Eylül 2001 tarihinde yaptığı açıklamada genetik riskin yüzde 10 olduğunu bildirmiştir. Yani, kanserin kalıtımsal olma riski yüzde 10'dur. Bu risk grubunda olanlar, genel olarak kansere çok erken yaşlarda yakalanırlar. Aslanpençesinin meme kanserini yüzde 90-95, prostat kanserini yüzde 50-55, rahim kanserini yüzde 70-75 ve lenf bezi kanserini yüzde 80-85 oranları arasında koruyucu özelliği var.

* Bitkiler kanseri önlememize nasıl yardımcı oluyor?
Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre; kanserin oluşumunda beslenmenin rolü yüzde 35, alkol ve sigara alışkanlığı ise yüzde 36 etkili. Kısacası beslenmenizi sağlıklı düzenler ve kötü alışkanlıkları terk ederseniz; kanserin görülme riskini yüzde 71 oranında azaltırsınız.

* Kanser hücrelerinin oluşumu durdurulabilir mi?
Birçok kanser türünü bitkisel kürler uygulayarak önlemek mümkün. Ülkemizde yetişen bazı bitkiler, kanserin birçok türüne karşı önleyici rol oynar. Avrupa'da tedavi gücü olan bitkiler koruma altındadır ve halk bunun koruyucusudur.

* Sizce meme kanseri önlenebilir mi?
Meme kanserinin en önemli oluşma nedenlerinden biri; hormon dengesizliğidir. Aslanpençesinin hormon dengeleyici gücü vardır, ailesinde ve yakın akrabalarında meme, rahim veya prostat kanseri olanların özellikle kullanmaları gerekir. Çünkü aslanpençesi hem önleyici hem de koruyucudur.

* Acaba bitki çayları prostatı önler mi?
Erkeklerin orta yaşlardan sonra korkulu rüyalarından biri olan iyi huylu prostat için aslanpençesi, çayı bulunmaz ve yeri doldurulamaz bir nimettir. Yılda bir-iki defa uygulanacak olan brokoli kürü de gerek iyi huylu prostat büyümesine gerekse prostat kanserine karşı güçlü bir önleyicidir. Bir hastalığı önlemek, hastalığı tedavi etmekten çok daha kolaydır. Hastalık ortaya çıktıktan sonra çoğu zaman vücudumuzda önemli tahribatlar yapar, yatağa düşürür veya daha kalıcı bazı şikâyetlerin ortaya çıkmasına neden olur.

* Orta yaş sonrası hangi kürleri öneriyorsunuz?
Yaklaşık 35 yaşından sonra hem bayanların hem de erkeklerin yılda en az bir-iki defa, aslanpençesi kürünü uygulamaları gerekir. Özellikle prostat ve meme kanserine yakalanmaktan çekinenler, aslanpençesi kürünü zaman zaman uygulamalarsa bu riskten kendilerini korumuş olurlar. Erkeklerde prostat bezinin sağlıklı bir şekilde çalışması ve menopozdaki kadınların da bu dönemi sorunsuz bir biçimde atlatabilmeleri için aslanpençesi çok önemli bir doğal yardımcıdır.

* Her derde deva mı?
Aslanpençesi menopoz dönemindeki bayanların stres, terleme, gerginlik, depresif, ruhsal sıkıntılı durumlarında (PMS) ve hormonlarının dengelenmesinde olağanüstü etki gösterir. Düzensiz olan regl dönemlerini de düzenler. Prostat fonksiyonları ve prostatın sağlıklı çalışması üzerinde çok olumlu etkileri vardır. Böbrek fonksiyonları ve sağlıklı çalışması üzerinde de etkilidir.

0 yorum:

Sample Text

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. danışınız.

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Random Posts

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blog Archive

Find Us On Facebook

News

Design

Pages

Recent Posts

Popular Posts

Definition List

Bumerang - Yazarkafe