11 Haziran 2010 Cuma

Kabızlığa Taze Portakal Yaprağı Kürü


20.11.2009 Tarihli Esra Ceyhanla Hayat proğramına katılan Prof. Dr. İbrahin Saraçoğlu kabızlık için önerilerde bulundu.
kabızlık Çoğu insanın sorunudur.Taze portakal yaprağı
Kronik kabızlığa karşı iyi bir çözümdür. Kabızlığı giderici kür için kullanılacak portakal yapraklarının mutlaka taze ve yeşil olması gerekmektedir.
Kurutulmuş portakal yaprakları kür için uygun değildir. Portakal yaprağında bulunan hidroksiprolin ve luteolin beta rutinosit etkin Maddeleri sindirim sisteminin perisaltik hareketlerini uyararak, kabızlığın ortadan kalkması için mükemmel bir destekleyicidir.

Portakal Yaprağı Kürü Yapılışı:

Yaklaşık 200 ml ( bir su bardağı ) kaynayan klorsuz suda 7-8 adet portakal yaprağını kısık ateşte ağzı kapalı olarak 8-9 dakika kaynatınız. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra ocaktan indiriniz ve ılımasını bekleyin. Ilıdıktan sonra kahvaltıdan en erken 1 saat sonra içiniz. 4 gün boyunca günde 1 kez içiniz ve kürü sonlandırınız. Her defasında taze hazırlanmalıdır. İhtiyaca göre kürü tekrar edebilirsiniz. Şikâyete göre dönem dönem uygulayabilirsiniz.

Not:yafa portakalının yaprağı kür için daha uygundur. On iki yaş altı çocukların herhangi bir kürü hekimlerine danışmadan uygulamaları kesinlikle uygun değildir

0 yorum:

Sample Text

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. danışınız.

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Random Posts

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blog Archive

Find Us On Facebook

News

Design

Pages

Recent Posts

Popular Posts

Definition List

Bumerang - Yazarkafe