8 Mayıs 2010 Cumartesi

Yılancık İçin Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:


Yılancık İçin Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:
Eğrelti otu, Isırgan otu, Devetabanı, Nar kabuğu, Enginar yaprağı, Kırlangıç otu, Badem yağı
Hazırlanış Şekli:
* Eğrelti otu yaprakları, ısırgan otu yaprakları ile bir­likte yirmi dakika süreyle suda kaynatılır. Sıkılarak elde edilen posaya, melhem kıvamına gelinceye kadar dövül­müş nar kabuğu ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan melhem badem yağı ile yumuşatıldıktan sonra, yara üzeri ne konarak bandajlanır.
* Kıyılmış devetabanları ısırgan otu yaprakları ile bir­likte yirmi dakika süreyle tuzlu suda kaynatılır. Sıkılarak elde edilen posaya, dövülmüş nar kabuğu ilave edilerek yakı kıvamına gelinceye kadar badem yağı ile yoğrulur. Hazırlanan yakı, günaşırı yara üzerine konarak bandaj­lanır.
* Enginar yaprakları ile birlikte kırlangıç otu yaprak­lan, yarım saat süreyle tuzlu suda kaynatılır. Süzülerek el­de edilen sıvı bir kaba boşaltılarak dinlendirilir. Dinlendi­rilen sıvıdan banyo suyuna karıştırılarak, yatmadan önce oturak banyosu yapılır.

0 yorum:

Sample Text

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. danışınız.

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Random Posts

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blog Archive

Find Us On Facebook

News

Design

Pages

Recent Posts

Popular Posts

Definition List

Bumerang - Yazarkafe