24 Şubat 2010 Çarşamba

sağlık sen

Sağlık çalışanlarına Türk Sağlık-Sen'den bir müjde daha. Sağlık çalışanlarından kesilen yemek ücretlerinin iade edilmesi için Türk Sağlık-Sen tarafından yapılan başvuru sonucunda Sağlık Bakanlığı personelin talep etmesi halinde yemek paralarının iade edilmesine karar verdi.

Türk Sağlık-Sen tarafından 28 Nisan'da Sağlık Bakanlığı'na yapılan başvuruda 11 Mart 2008 tarihli Maliye Bakanlığı'nın yazısıyla yataklı tedavi kurumlarında görev yapan personelden yemek ücreti kesilmeye başlandığı hatırlatılarak kesilen yemek ücretlerinin iadesi istenmişti. Yemek paralarının geri ödenmesi için taşra teşkilatlarının bir genelge ile bilgilendirilmesi talep edilmişti.

Sendika tarafından yapılan başvuruya yazılı cevap veren Sağlık Bakanlığı cevap yazısında 8 Mayıs 2009 tarihinde Valiliklere gerekli bilgilendirmenin yapıldığını ve talep eden personele yemek ücretlerinin ödeneceğini duyurdu.

Bakanlık yazısında "Yataklı tedavi kurumlarında görev yapan personelden hasta için oluşturulmuş yemek servisinden yararlanmaları koşuluyla bundan böyle yemek ücreti alınmayacağı ve 01.01.2008 tarihinden itibaren tahsil edilen yemek ücretlerinin personelin talebi halinde kendilerine ödeneceği 08.05.2009 tarih ve 4516 sayılı yazımız ile duyurulmuştur" denildi.

Böylelikle sağlık çalışanları çalıştıkları kurumlara dilekçe ile başvurmaları halinde ödedikleri yemek ücretlerini geri alacaklar.

Çalışanlar içinde kurumlarına başvurmaları sağlayacak bir dilekçe hazırlayan sendika paralar ödenmezse suç duyurusunda bulunacak. Türk Sağlık-Sen ayrıca tüm Türkiye'de personelinden yemek ücreti kesintisi yapan üniversite hastanelerine de başvuru yaparak kesilen yemek ücretlerinin geri ödenmesini istedi.

0 yorum:

Sample Text

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. danışınız.

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Random Posts

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blog Archive

Find Us On Facebook

News

Design

Pages

Recent Posts

Popular Posts

Definition List

Bumerang - Yazarkafe