10 Kasım 2009 Salı

Folik asit her yaşta lazım


Dr Evren Altınel
Folik asit hücre olgunlaşması , bölünmesi , gelişmesi , DNA ' nın yapısının korunması ve kansızlığın önlenmesinde , belleğin korunması , çocukların gelişip büyümesi , yaşlılığın geciktirilmesinde çok önemli görevler üstlenen bir vitamindir .
Bu vitamin en çok kuru fasulye , mercimek , bezelye , tam buğday unu ile ıspanak , semizotu , roka ve cevizde bulunuyor . Yumurta , süt , elma , portakal , lahana , karnabahar , domates ve havuçta da folik asit var . Folik asit özellikle hamileik öncesi ve hamileliğin ilk döneminde son derece önemli bir vitamin . Bu dönemde vücuduna yeteri kadar folik asit depolayan annelerde doğumsal kusurlu çocuk doğurma ihtimali azalıyor .bitkisel haber

0 yorum:

Sample Text

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. danışınız.

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Random Posts

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blog Archive

Find Us On Facebook

News

Design

Pages

Recent Posts

Popular Posts

Definition List

Bumerang - Yazarkafe