15 Kasım 2009 Pazar

BÖLGESEL YAĞLAR LAZER LİPOLİZLE ERİYOR


Lazerli göz ameliyatları, lazer epilasyon, lazerle cilt gençleştirme derken lazer teknolojisi şimdi de yağ eritmeye el attı. Estetica Medica’da uygulanmaya başlanan bu yöntemle karın, kalça, bacak dışı yanları, baldır, ayak bileği, kollar, çene altı veya vücudun diğer bölgelerine yerleşmiş, vücut kontürünü bozan fazlalıklar yok ediliyor ve vücut yeniden şekillendirilebiliyor.
Levent’te bulunan Estetica Medica’da yöntemi uygulayan doktorlardan Dr. Ali Kerim Diler lazerlipolizin kadın veya erkek, belli bölgelerdeki yağ birikimlerinden şikayetçi olan herkese uygulanabildiğini ve lazerlipoliz için bir yaş sınırlaması bulunmadığını söylüyor. İşlemin yapılacağı kişinin deri elastikiyetinin iyi durumda olması büyük önem taşıyor. Çünkü fazlasıyla sarkmış bir derinin altındaki yağ hücreleri kaybolduktan sonra toparlanması, o bölgede yağ dokusu önemli bir destek oluşturduğundan, çok zor oluyor. Operasyon sonrası bu sarkmaları telafi etmek için farklı yöntemler kullanmak gerekiyor. İşte bu noktada lazerlipoliz yönteminin klasik yağ eritme uygulamalarına bir üstünlüğü ortaya çıkıyor. Bacakların üst iç kısımları, kollar ve çene altı bölgesinde diğer yöntemlerde sarkma görülebilirken ve genellikle buralara uygulama yapılmasından belli ölçülerde kaçınılırken lazerlipoliz herkesin en çok şikayetçi olan bu bölgelere rahatlıkla ve başarıyla uygulanabiliyor. Çünkü uygulama sırasında kullanılan lazerin 1064 nm'deki dalga boyunun dokuları uyaran, canlandıran ve sıkılaştrıan çok önemli bir özelliği bulunuyor. Bu nedenle lazerlipoliz'e 'akıllı lipo' anlamına gelen 'smart lipo' adı daveriliyor. Estetica Medica doktorlarından Operatör Dr. Alaattin Karabacak uygulamanın, tamamen steril koşullarda ve hafif bir lokal anestezi ile gerçekleştirildiğini, işlemin vücudun normal kıvrımları arasına gizlenebilecek şekilde deriye 0.5-1.5 mm arasında birer küçük kesi atılarak gerçekleştiğini anlatıyor. Opt. Dr. Karabacak, “Bu kesilerden incecik fiberoptik uçlarla giriyor ve verilen lazer ışınının ısı etkisi sayesinde, yağ hücreleri eritilerek sıvılaştırılıyor. Operasyon sırasında, küçük kesilere dikiş atmak dahi gerekmiyor. Eriyerek tamamen sıvılaştırılann yağ hücreleri, birkaç aylık bir zaman zarfında vücuttan atılıyor. Özellikle fazla deforme olmamış vücutlarda lazerle yapılan müdahale, klasik yönteme oranla daha kısa zamanda çok daha iyi sonuçlar veriyor” diyor.

0 yorum:

Sample Text

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. danışınız.

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Random Posts

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blog Archive

Find Us On Facebook

News

Design

Pages

Recent Posts

Popular Posts

Definition List

Bumerang - Yazarkafe