10 Kasım 2009 Salı

Astım, egzema, alerji ve öksürüğe
Doktorların raporlarına göre 'astım, alerji ve öksürük' gibi pek çok hastalıkların tedavisinde ilaçların etkili olmadığı halde, keçi sütünün olumlu sonuç verdiğini söylemesi keçi sütünü kıymete bindirdi.
Uzmanlar; keçi sütü düzenli olarak tüketildiğinde egzama, astım, sindirim rahatsızlıkları, varisle ilgili bazı rahatsızlıklar ve bazı alerjik durumların tedavisinde yararlı olduğunu belirtiyor.Bebeklerde görülen ani ölümleri engellemek için keçi sütü öneriliyor. Kanser tedavisinde, astım, alerji ve öksürük gibi hastalıklarda keçi sütünün çok faydası bulunuyor. Egzama gibi hastalıkların tedavisinde keçi sütü kullanılıyor.
Doktorların raporlarına göre 'astım, alerji ve öksürük' gibi pek çok hastalıkların tedavisinde ilaçların etkili olmadığı halde, keçi sütünün olumlu sonuç verdiğini söylemesi keçi sütünü kıymete bindirdi.
Keçi sütünden yapılmış ürünlerin Avrupa'da özel healt shoplarda özel fiyatlarla satıldığı ve bebeklere anne sütünün alternatifi olarak verilebileceği bildirildi.
Ellerde, yüzde veya cinsel organlarda oluşan egzamalar genellikle alerjik tepkilerden kaynaklanır; örneğin bebeklerde sıklıkla görüldüğü gibi, inek sütü bu alerjik tepkilere yol açabilir.
Uzmanlara göre egzama sıkıntısı çeken herkes, süt ve süt ürünlerinden uzak durmalı, inek sütü yerine keçi sütü ve soya sütü tercih etmeli.
UZMANLAR 'KEÇİ SÜTÜ SAĞLIKLI' DEDİ, KEÇİ PEYNİRLERİ YOK SATIYOR
Bursa'nın köklü peynircilik kuruluşlarından Yenigelenler Süt Mamulleri'nden Bülent Ergin, uzmanların açıklamalarının ardından keçi peynirine olan ilginin arttığını söyledi.
Ergin, "Anadolu'nun değişik yörelerinden onlarca çeşit peyniri müşterilerimize sunuyoruz, ancak son zamanlarda moda keçi peyniri oldu. Senelerdir vitrinimizde yer alan keçi peyniri medyadaki haberlerin ardından kıymete bindi. Gerçekten lezzeti ve kalitesiyle dikkat çeken keçi peyniri artık 'yok' satıyor. Vatandaşlarımız özellikle keçi peyniri soruyor. Geçen yıllarda vitrinden indirmek zorunda kalıyorduk, ama şimdi vatandaşlarımız özellikle keçi peynirini soruyor" diye konuştu.
Uzmanların, "Keçi doğada otluyor, yeni filizlenen dallarla besleniyor, doğada beslendiği için suni yem yemiyor, sütü de sağlığa çok yararlı oluyor" açıklamalarının ardından keçi sütü değere bindi.
Anadolu'da daha önce satılmakta zorlanan keçi sütlerine büyük ilgi var. Özellikle yurdun dört bir yanında özel peynircilerde bulunan keçi peynirlerine de büyük ilgi var. Peynirciler, keçi peynirini, 'yok' satıyor. Sektör temsilcileri bu ilgiyi uzmanların medyada 'keçi sütü yararlı' açıklamasına bağlıyor.
Bursa dışından ve Amerika başta olmak üzere birçok ülkeden siparişler aldıklarını anlatan Bülent Ergin, müşterileri ile arasında özel bir ilişki geliştirdiklerini kaydetti.
Yarım kilo zeytin için şehrin öbür ucundan otobüse binip gelen müşterileri olduğunu belirten Ergin, "Yıllardır aynı lezzet, aynı kalite ve güvenle hizmet veriyoruz. Başta keçi peyniri olmak üzere özellikle gurbetçilerimizden aldığımız siparişler arttı" dedi.
iyibilgi.com

0 yorum:

Sample Text

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. danışınız.

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Random Posts

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blog Archive

Find Us On Facebook

News

Design

Pages

Recent Posts

Popular Posts

Definition List

Bumerang - Yazarkafe