9 Mayıs 2009 Cumartesi

Alzheimer,Unutkanlık ve Hafızayı kuvvetlendirmek İçinYeşil ve siyah çay: newcastle Üniversitesinde yapılan araştırmada her gün düzenli olarak içilen 1 bardak çayın Alzheimer hastalığının gelişimini yavaşlatabileceğini tespit etmişlerdir.
Çörek otu: çörek otu yağının kür halinde 8–10 hafta yemeklerle beraber bol su alınarak tüketilmesi tavsiye edilir. Çörek otu bal ile karıştırılır ve yenir. Çörek otunu çocuklar günde tatlı kaşığının dörtte biri kadar, yetişkinler ise yarım tatlı kaşığı kadar alabilir.
Kuru üzüm, pekmez, balık, elma ve kereviz iyidir. Biberiye çayı, zencefil çayı ve tarçın içmek iyi gelir. Arı sütü ve polen iyidir.
Süt ve süt ürünleri içilmeli ve yenmelidir.
Kan şekerini düşürmemek gerekir. Bunun için sabahları bal veya reçel yenmelidir. Meyve yemek bilhassa muz yemek faydalıdır.
Yeşil ve siyah çayın Alzheimer hastalığı ile ilgili enzimin faaliyetini azalttığı kabul edilmektedir.
Kimyon, ananas, havuç, avokado ve zencefil hafızayı kuvvetlendirmek için faydalıdır. Ananas mangan içerir.

0 yorum:

Sample Text

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. danışınız.

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Random Posts

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blog Archive

Find Us On Facebook

News

Design

Pages

Recent Posts

Popular Posts

Definition List

Bumerang - Yazarkafe