23 Nisan 2009 Perşembe

Gut Hastalığına Karşı KerevizPr.Dr.İbrahim Saraçoğlu gut şikayeti olanların deniz ürünlerinden , özellikle karides, ahtapot ve kalamardan uzak durmaları gerekir. Kırmızı et tüketiminde de ölçülü olmaları gerekir.
21 dün boyunca uygulanır. İlk hafta hergün birinci haftadan sonra gün aşırı olarak 21 gün boyunca birer porsiyon kereviz tüketilmelidir. Bir porsiyon yaklaşık 300-350 gr varsayılmıştır. Kerevizin haşlama süreside çok önemlidir. İnce dilimlenmiş 300-350 gr kereviz kaynamakta olan 200-250 ml klorsuz suda ( yaklaşık bir veya bir buçuk su bardağı) altı-yedi dakika ağzı kapalı olarak kısık ateşte haşlanır. Haşlanmı kerevizin kendisi ve suyu öğle veya akşam yemeklerinden yarım saat önce aç karnına tüketilir. Her defasında taze olarak hazırlanmalıdır.
Kerevizin kendisini yemekten hoşlanmayanlar için uygulama şekliyse şöyledir. Yarım litre kaynamakta olan suya ( yaklaşık iki buçuk su bardağı) ince dilimlenmiş 300-350 gr kereviz ilave edilir ve ağzı kapalı olarak ksık ateşte yedi daika haşlanır. Sadece suyu gün boyu içilir. Daha çok öğle ve akşam yemeklerinden yarım saat önce içmeyi tercih ediniz. Kesinlikle tuz, yağ ve de benzeri herhangi bir madde ilave etmeyiniz.
NOT: Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa kullanınız. Buradaki uygulamayı destekleyici olarak kullanınız.Öncelikle, bilmeniz gereken kullanacağınız bitkiye karşı alerjiniz olup olmadığıdır. Bu konda hekiminizin görüşünü alınız.

0 yorum:

Sample Text

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. danışınız.

Popüler Yayınlar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Random Posts

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blog Archive

Find Us On Facebook

News

Design

Pages

Recent Posts

Popular Posts

Definition List

Bumerang - Yazarkafe